Liderzy PAFW - Wizyty studyjne 2024

Ostrzeżenie

Zamknięto możliwość wypełniania tego formularza.

Drodzy, Drogie,

Serdecznie zapraszam Was do zorganizowania wizyty studyjnej dla osób uczestniczących w XIX edycji programu. Zachęcam do podzielenia się swoimi metodami działania w miejscowości/regionie i nawiązaniu relacji z aktualną edycją.  

Celem wizyty jest nawiązanie kontaktów pomiędzy absolwentkami i absolwentami programu Liderzy PAFW oraz uczestniczkami i uczestnikami jego XIX edycji, wymiana doświadczeń i wiedzy oraz nabycie nowych kompetencji przydatnych w pracy lidera lokalnej społeczności. Wizyta powinna promować i ułatwiać korzystanie z zasobów sieci absolwenckiej i rozwiązań stosowanych przez alumnów Programu w swojej działalności liderskiej.

Wizyta studyjna powinna mieć temat przewodni i pokazywać specyfikę miejsca, w którym się odbywa. Temat powinien być bezpośrednio związany z problemami, którymi zajmuje się organizacja zapraszająca, czymś, co jest jej specjalnością, domeną, z czym organizacja skutecznie sobie poradziła lub radzi. Opisana wizyta nie może być jednak wycieczką turystyczną z bogatym programem mającym na celu prezentację danego regionu.  

Wizyta powinna trwać od dwóch do trzech dni. By wizyta mogła zostać zorganizowana powinno zgłosić się do niej od 3 do 8 osób, w tym przynajmniej 4 osoby z XIX edycji Programu Liderzy PAFW. Z pozostałych miejsc (jeżeli pozostaną jakieś wolne) mogą skorzystać osoby, które ukończyły program Liderzy PAFW.    

Oferty na organizację wizyty powinny być złożone z ramienia podmiotów, w których absolwenci działają na co dzień. Może to być organizacja pozarządowa, szkoła, dom kultury, inna instytucja niedziałająca dla zysku i posiadająca osobowość prawną. Wizyty mogą być organizowane w partnerstwach (co również daje dodatkowe punkty) np. przez 2-3 absolwentów, którzy działają w miejscach położonych w niedalekiej odległości od siebie (taka sytuacja nie ma wpływu na wysokość dotacji).  

Poniżej macie informację dotyczącą wykorzystania dotacji. 

Na co można przeznaczyć dotację?  

Z dotacji w pierwszej kolejności powinny zostać pokryte koszty: 

  • wyżywienia i zakwaterowania uczestników wizyty 
  • transportu uczestników podczas trwania wizyty,   
  • zaproszenia gościa/eksperta (np. wykład, poprowadzenie zajęć),   

W dalszej kolejności mogą zostać pokryte koszty:  

  • dojazdu dla gościa,   
  • wynajmu sali,   
  • materiałów edukacyjnych i wypożyczenia sprzętu,   
  • księgowe, administracyjne oraz inne koszty realizacji działań – ściśle związane z projektem – w sumie max. 15% dotacji   
  • koszty mające znamiona wypoczynku, turystyki, rekreacji (np. bilety do muzeum, wynajem przewodnika, itp.) nie powinny przekroczyć 10% wnioskowanej kwoty dotacji.    

Dofinansowaniu nie będą podlegały zwroty kosztów dojazdu uczestników na miejsce wizyty. W ramach dotacji nie będą uznawane koszty zakupu sprzętu i wyposażenia (np. komputera, aparatu fotograficznego, kamery).  

Powodzenia!

Marta Modzelewska

COPYRIGHT ALL RIGHTS RESERVED © 2019

Projekt jest finansowany w ramach Programu „Fundusz   pomocowy   dla   organizacji   pozarządowych   oraz   inicjatyw   obywatelskich   2020”, utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.